Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > Do muzea za pohádkou

Do muzea za pohádkou

Muzeum východních Čech v Hradci Králové v těchto dnech ožívá pohádkami. V neděli 18. září proběhla v muzeu další nedělní kreativní dílna pro děti, tentokrát s názvem POHÁDKA V MUZEU, kde si malí šikulové pod vedením muzejních lektorek vyrobili masky pohádkových postaviček. Ty si odnesli domů, ale přišli se veřejně  svými dílky pochlubit ve čtvrtek 22. září  na slavnostní vernisáž nové muzejní výstavy POHÁDKA VE ŠKOLE.

Výstava představuje školní obrazy s pohádkovými motivy z první třetiny 20. století a je doplněna starými školními pomůckami. Potrvá až do 20. listopadu 2011 a po celou dobu jejího konání budou probíhat interaktivní doprovodné programy pro děti mateřských a základních škol. a komentované prohlídky výstavy s odborným výkladem PhDr. Pavly Koritenské, autorky výstavy. Komentovanou prohlídku i doprovodný program pro skupiny je třeba předem objednat na edukace@muzeumhk.cz, nebo tel. 495 512 462.

Těšíme se na Vaší návštěvu!
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodu příprav na rekonstrukci dokonce roku 2017 uzavřena.