Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > DIVADLO ČESKÝCH POTULNÝCH LOUTKÁŘŮ

DIVADLO ČESKÝCH POTULNÝCH LOUTKÁŘŮ

Výstava prezentuje prostřednictvím autentických předmětů ze sbírky Moravského zemského muzea v Brně historickou formu českého marionetového divadla, připomíná výtvarnou podobu a technologii tehdy nejběžněji používaných loutek a dekorací, naznačuje společenské postavení a funkci tohoto divadla. Představuje vybrané produkty z dílen nejvýznamnějších řezbářských mistrů 19. a počátku 20. století.

Tisková zpráva (pdf)
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodu rekonstrukce zcela uzavřena. Více...