Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > DIGITALIZACE ARCHEOLOGICKÝCH DOKUMENTŮ

DIGITALIZACE ARCHEOLOGICKÝCH DOKUMENTŮ

PhDr. Miroslav Novák, MVČ, 1. srpna 2012
V rámci projektu "Digitalizace archivních dokumentů vztahujících se k archeologickým památkám", který je realizován za podpory euroregionu Glacensis, připravuje archeologické oddělení zveřejnění některých archivních dokumentů. Veřejnosti budou prostřednictvím internetového portálu přístupné unikátní deníky Morice Lüssnera z poloviny 19. století, archeologické terénní deníky a inventární karty ze 20. až 30. let 20. století a řada dalších dokumentů. Partnerem projektu, který rovněž touto cestou zveřejní výběr ze svých archivních fondů, je Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu.
Nálezové deníky, 20. léta 20. stol., sbírka muzea v Jaroměři s nálezy ze Slezska
Lussnerův deník IVb
Lussnerův deník IVa
Lüssner rukopis, pol. 19. stol., Świny a Bolków ve Slezsku
Inventární kniha, 1940
Inventář středověké sbírky
Inventární karta, 70. léta
Inventární karta, 20. léta
Foto hrobu lužických popelnicových polí v Předměřicích, cca 1904
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodu plánované rekonstrukce od 5. března 2018 zcela uzavřena.