Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > Den Země 2012 v Muzeu východních Čech

Den Země 2012 v Muzeu východních Čech

Bohuslav Mocek, přírodovědecké oddělení MVČ, 20. 4. 2012

Na středu 18. dubna 2012 připravili pracovníci přírodovědeckého a archeologického oddělení ke Dni Země program zaměřený k tématice řeky Labe. Akce byla určena pro předem objednané školní kolektivy, zúčastnily se čtyři třídy ze ZŠ Habrmanova z Hradce Králové a jedna třída ze ZŠ Karla IV. v Novém Bydžově. Celkem přišlo 120 žáků.

V rámci programu proběhla komentovaná prohlídka výstavy Labe – jedna řeka, dva příběhy, přednáška o vodních bezobratlých a exkurze k Labi, kde měli žáci možnost  pozorovat vodní ptáky a vyzkoušet si hydrobiologický průzkum vodních bezobratlých. Připraveny byly také ukázky živých exponátů jarních rostlin, hub a živočichů, jejichž znalost si mohli zájemci ověřit formou testu.

V 17 hodin se uskutečnila komentovaná prohlídka výstavy Labe – jedna řeka, dva příběhy pro veřejnost, které se zúčastnilo 11 návštěvníků.
Den Země 2012 v Muzeu východních Čech
Další fotografie z komentovaných prohlídek LABE – JEDNA ŘEKA, DVA PŘÍBĚHY naleznete v prezentaci facebook Muzea východních Čech.
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodu rekonstrukce zcela uzavřena. Více...