Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > DEN UMĚLECKÉHO KOVÁŘSTVÍ

DEN UMĚLECKÉHO KOVÁŘSTVÍ

PhDr. Markéta Pražáková, MVČ, 8. 9. 2014
Den uměleckého kovářství
Krásné slunečné počasí provázelo Den uměleckého kovářství, který se konal v sobotu 6. září 2014 před budovou Muzea východních Čech v rámci probíhající výstavy „Zámečnická škola. Řemeslo je umění“.
Den uměleckého kovářství
Šest studentů, zastupujících tři instituce – Střední školu řemeslnou v Jaroměři, SUPŠ a VOŠ v Turnově a SPŠ, SOŠ a SOU Hradební v Hradci Králové, předvedlo svou zručnost a um při výrobě detailu historického předmětu ze sbírek muzea a porovnalo tak své síly a schopnosti. Žáci se střídali po třech hodinách, jejich snahu u rozpálených výhní ještě ztěžovalo velmi teplé počasí.
Den uměleckého kovářství
Vyhodnocení finálních prací proběhlo v 17 hodin. Po živé debatě komise ocenila vítězný výrobek Tomáše Vojtka, absolventa hradecké školy, nyní studenta SUPŠ a VOŠ v Turnově, který se historické předloze přiblížil nejvíce. Všechny soutěžní práce budou zařazeny do sbírek muzea jako doklad doprovodné akce výstavy.
Den uměleckého kovářství
Práci studentů mohli návštěvníci porovnat s dovedností zkušeného uměleckého kováře Karla Bureše a celý den tak měli možnost sledovat atraktivní ukázku kovářského řemesla v praxi.

Všem zúčastněným moc děkujeme za účast.
Hradec Králové
S PODPOROU MĚSTA HRADEC KRÁLOVÉ