Obrázek stránky
Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > DEN UMĚLECKÉHO KOVÁŘSTVÍ
MaléStředníVelkéExtra velké

DEN UMĚLECKÉHO KOVÁŘSTVÍ

DEN UMĚLECKÉHO KOVÁŘSTVÍ
PhDr. Markéta Pražáková, MVČ, 8. 9. 2014
Den uměleckého kovářství
Krásné slunečné počasí provázelo Den uměleckého kovářství, který se konal v sobotu 6. září 2014 před budovou Muzea východních Čech v rámci probíhající výstavy „Zámečnická škola. Řemeslo je umění“.
Den uměleckého kovářství
Šest studentů, zastupujících tři instituce – Střední školu řemeslnou v Jaroměři, SUPŠ a VOŠ v Turnově a SPŠ, SOŠ a SOU Hradební v Hradci Králové, předvedlo svou zručnost a um při výrobě detailu historického předmětu ze sbírek muzea a porovnalo tak své síly a schopnosti. Žáci se střídali po třech hodinách, jejich snahu u rozpálených výhní ještě ztěžovalo velmi teplé počasí.
Den uměleckého kovářství
Vyhodnocení finálních prací proběhlo v 17 hodin. Po živé debatě komise ocenila vítězný výrobek Tomáše Vojtka, absolventa hradecké školy, nyní studenta SUPŠ a VOŠ v Turnově, který se historické předloze přiblížil nejvíce. Všechny soutěžní práce budou zařazeny do sbírek muzea jako doklad doprovodné akce výstavy.
Den uměleckého kovářství
Práci studentů mohli návštěvníci porovnat s dovedností zkušeného uměleckého kováře Karla Bureše a celý den tak měli možnost sledovat atraktivní ukázku kovářského řemesla v praxi.
 
Všem zúčastněným moc děkujeme za účast.
Hradec Králové
S PODPOROU MĚSTA HRADEC KRÁLOVÉ
EN  DE  PL
OTEVÍRACÍ DOBA
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodu rekonstrukce zcela uzavřena. Více...
 
 
 

.
© 2018 Muzeum východních Čech v Hradci Králové, Eliščino nábřeží 465, Hradec Králové
MVČ je příspěvkovou organizací zřizovanou Královéhradeckým krajemKrálovéhradecký krajpartner-separatorMěsto Hradec Královépartner-separatorČeský rozhlas Hradec Králové