Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > Darované archeologické nálezy

Darované archeologické nálezy

V posledních měsících obohatilo sbírky Muzea východních Čech nebývalé množství darovaných archeologických nálezů nalezených s pomocí detektoru kovů. V době, kdy si málokdo hledí něčeho víc než vlastní kapsy nebo prospěchu, náleží nálezcům velký dík a uznání za poctivý přístup k našemu společnému kulturnímu dědictví. Tyto nálezy neskončí pod vrstvou prachu v hloubi depozitářů a šuplíků. S řadou z nich se počítá již letos na podzim na výstavu "Co nového v pravěku". Některé předměty návštěvníci uvidí v rámci dalších výstavních projektů nebo expozic plánovaných v následujících letech.
spona z doby římské z pomezí středních a východních Čech
sekera ze střední doby bronzové z Jaroměřska
románská pozlacená ostruha z prostoru bojiště
náramek a hlavice jehlice z doby halštatské z Hradecka