Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > Ctirad Beneš: Rakouské válečné námořnictvo 1848-1866

Ctirad Beneš: Rakouské válečné námořnictvo 1848-1866

ISBN 80-903149-1-0 (MARE-CZECH)
ISBN 80-206-0718-8 (Naše vojsko)
ISBN 80-86158-39-X (Ares)
Vydalo: Nakladatelství MARE-CZECH v koedici s nakladatelstvím Naše vojsko a nakladatelstvím ARES s.r.o.
1. vydání,  2004
Počet stran: 183
Cena: 399,- Kč

Publikace přináší vylíčení nejslavnějšího období rakouského válečného námořnictva v XIX. století. Kniha je rozdělena do devíti kapitol, kde se mimo jiné dozvíme nejen o všech typech lodí v té době Rakouskem používaných, ale i o práci  námořníků v běžném životě na palubách, o jejich zbraních, o výzbroji i o úspěších na poli vědy (kupříkladu obeplutí světa fregatou Novara). Z vyprávění účastníků se dovídáme o průběhu bojů v Severním moři a u Lissy.  Nezbytným doplňkem publikace je obrazová příloha, kde hlubší zájemce o stavbu lodí zaujmou jistě bokorysy známých plavidel té doby. Dále zde nalezneme podrobnější vysvětlení k použití parního stroje v mořeplavectví a k vývoji lodního dělostřelectva. Není zapomenuto ani na historii vlajky rakouského válečného námořnictva.  Součástí jsou tabulky měr a vah té doby a slovník odborných námořních pojmů.
OTEVÍRACÍ DOBA:
denně mimo pondělí 9.00-17.00 hodin