Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > NOVÁ KRÁLOVÉHRADECKÁ MEDAILE

NOVÁ KRÁLOVÉHRADECKÁ MEDAILE

PhDr. Vojtěch Brádle, MVČ
Medaile k 60. výročí pobočky ČNS v Hradci Králové, detail
V budově Muzea východních Čech v Hradci Králové se 7. května 2016 konala slavnostní schůze pobočky České numismatické společnosti v Hradci Králové, uspořádaná k 60. výročí jejího založení (1956–2016). Kromě zajímavých přednášek bylo součástí programu schůze oficiální představení nové medaile. Protože v letošním roce Hradec Králové žije především akcemi, které souvisí se 150. výročím rakousko-pruské války a zdejší bitvy, byly pro tuto ražbu zvoleny motivy připomínající právě uvedené vojenské střetnutí. Autorem medaile je známý český sochař a medailér Jan Hásek, jenž byl představení svého díla také osobně přítomen.
Medaile k 60. výročí pobočky ČNS v Hradci Králové
úterý až pátek: