Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > ZAHÁJENÍ SEZÓNY 2016 NA CHLUMU - tisková zpráva

ZAHÁJENÍ SEZÓNY 2016 NA CHLUMU - tisková zpráva

Mimořádnou příležitost budou mít návštěvníci Památníku bitvy 1866 na Chlumu. Muzeum války 1866 se v sobotu 26. března 2016 otevře s předstihem a navíc s atraktivním programem. V průběhu dne se představí jednotky rakouských a pruských vojáků v dobových uniformách a návštěvníci budou mít možnost během přednášky nahlédnout do života tehdejšího civilního obyvatelstva v průběhu války. V rámci série vzpomínkových akcí k 150. výročí bitvy u Hradce Králové se představí další novinka – dlouho očekávaná unikátní publikace Prusko-rakouská válka roku 1866: Výzbroj a výstroj.

Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodu rekonstrukce zcela uzavřena. Více...