Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > Česká geografická společnost v MVČ

Česká geografická společnost v MVČ

Mgr. Bc. Jan Juráček, MVČ, 4. 3. 2013
cgs-logo.jpg
Ve všech regionech naší republiky sídlí pobočky České geografické společnosti na oblastních univerzitních geografických pracovištích. Výjimku představují východní Čechy, kde jak na hradecké tak pardubické univerzitě takové pracoviště chybí., což byl jeden z důvodů, proč byla činnost Východočeské pobočky České geografické společnosti v posledních letech spíše zanedbatelná. Díky vstřícnosti paní ředitelky budou její aktivity po letech oživeny, a to v prostorách Přírodovědeckého oddělení Muzea východních Čech v Hradci Králové. První obnovené zasedání členů společnosti je plánováno na duben 2013. Účast na jednání přislíbil také prezident České geografické společnosti Doc. RNDr. Tadeusz Siwek, CSc. z Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity.

Příspěvek na webu České geografické společnosti: www.geography.cz
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodu rekonstrukce zcela uzavřena. Více...