Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > CENA ALFRÉDA HABERMANNA

CENA ALFRÉDA HABERMANNA

PhDr. Markéta Pražáková, MVČ, 2. 9. 2015
Nejvýznamnějším oceněním, které lze na mezinárodním setkání uměleckých kovářů Hefaiston získat, je Cena Alfreda Habermanna za přínos v oboru uměleckého kovářství.  Uděluje ji komise složená ze zástupců Společenstva uměleckých kovářů a podkovářů Čech, Moravy a Slezska, Muzea Komenského v Přerově a paní Christiane Habermann. V rámci 34. ročníku Hefaistonu, které se konalo 28. – 30. srpna 2015, tuto cenu získalo Muzeum východních Čech v Hradci Králové za výstavní projekt Zámečnická škola. Řemeslo je umění s doprovodným katalogem Minulost kovaná ze železa. Cenu z rukou ministra zemědělství Ing. Mariana Jurečky osobně převzala spoluautorka výstavy PhDr. Markéta Pražáková. Bronzovou plaketu zhotovil akademický sochař Igor Kitzberger.
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodů přípravy nové expozice a výstav do listopadu 2019 uzavřena. Rádi Vás uvítáme v expozici Muzea války 1866 na Chlumu a na muzejních akcích. Děkujeme za pochopení. Více...