Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > Pozvánka na brigádu v přírodní památce Na Plachtě

Pozvánka na brigádu v přírodní památce Na Plachtě

Plachta_2011_01

V sobotu 20. října 2012 se uskuteční tradiční podzimní brigáda v přírodní památce Na Plachtě. Akce je určena všem zájemcům, kteří chtějí pomoci přírodě v tomto krásném a přírodovědecky bohatém chráněném území. Uplatní se všichni – silní pánové i šikovné paní, o dětech nemluvě.

Sraz je v sobotu v 9:00 na hrázi rybníka Plachta (pro mimohradecké: z terminálu MHD trolejbusy číslo 1 a 2 směr Nový Hradec Králové, zastávka Na Plachtě).

Co bude na programu:

• Stříhání a kácení náletových dřevin, které zarůstají cenné plochy písčin a vřesovišť.
  • Vyhrabávání posekané trávy, odklízení větví po kácení dřevin.
  • Speciální úprava biotopů – hnízdních ploch pro blanokřídlé (včely a kutilky) a malých vodních tůní.
  • Úklid lokality od odpadků.
Část nářadí bude možné vypůjčit, avšak určitě se nedostane na všechny. Máte-li možnost, přineste si prosím vlastní nářadí (zahradnické nůžky, pilky, sekerky, hrábě, rýč). Velmi bychom přivítali pomocníky s vlastním křovinořezem.

Dvě důležité poznámky:

• Na sobotu 20. 10. je zajištěno (alespoň podle podle prognózy ČHMÚ) krásné polojasné podzimní počasí s teplotami mezi 15 a 20 ºC – ideální na práci venku
  • Během brigády si účastníci mohou v přírodní památce opéct na ohni uzeniny (buřty) a budou zajištěny i teplé nápoje (káva, čaj).
Akci spolupořádají Agentura ochrany přírody a krajiny ČR, Muzeum východních Čech v Hradci Králové a občanská sdružení SEVER a ČSOP JARO Jaroměř.
Plachta_2011_02

AOPK ČR:
RNDr. Blanka Mikátová (721 861 729, blanka.mikatova@nature.cz)
Mgr. Martin Hanousek (725 571 779, martin.hanousek@nature.cz)

Muzeum východních Čech v Hradci Králové:
RNDr. Věra Samková, Ph.D. (495 514 624, v.samkova@muzeumhk.cz)
Miroslav Mikát (495 514 624, m.mikat@muzeumhk.cz)
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodu rekonstrukce zcela uzavřena. Více...