Obrázek stránky
Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > Bitva 1866 na Chlumu v České televizi
MaléStředníVelkéExtra velké

Bitva 1866 na Chlumu v České televizi

Bitva 1866 na Chlumu v České televizi
Ve čtvrtek 20. října se v muzeu opět rozsvítily kamery České televize. Filmaři zde zdokumentovali model historické královéhradecké pevnosti pro účely nově vznikajícího snímku Waterloo u Královýho Hradce. Snímek bude prezentován v rámci diskuzního pořadu Historie.cs  režiséra Václava Křístka s moderátorkou paní Marií Koldinskou, historičkou a scénáristkou.

Ústředním tématem diskuze bude prusko-rakouská válka z roku 1866. Mezi hosty pořadu přijali pozvání i Mgr. Jan Jakl, vedoucí historického oddělení Muzea východních Čech v Hradci Králové, a pan Aleš Chvojka, vedoucí Památníku bitvy 1866 na Chlumu. Právě tento objekt a jeho okolí poslouží producentům České televize k vytvoření doprovodného filmového materiálu, stejně tak jako zámek Hrádek u Nechanic nebo vojenský hřbitov v Náchodě.

Pořad Historie.cs je vysílán každé pondělí ve večerních hodinách na ČT 2, repríza pak následnou sobotu odpoledne na ČT 24.
P1050004
P1050003
P1050001
EN  DE  PL
OTEVÍRACÍ DOBA
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodů přípravy nové expozice a výstav do listopadu 2019 uzavřena. Rádi Vás uvítáme v expozici Muzea války 1866 na Chlumu a na muzejních akcích. Děkujeme za pochopení. Více...
 
 
 

.
© 2018 Muzeum východních Čech v Hradci Králové, Eliščino nábřeží 465, Hradec Králové
MVČ je příspěvkovou organizací zřizovanou Královéhradeckým krajemKrálovéhradecký krajpartner-separatorMěsto Hradec Královépartner-separatorČeský rozhlas Hradec Králové