Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > Bitva 1866 na Chlumu v České televizi

Bitva 1866 na Chlumu v České televizi

Ve čtvrtek 20. října se v muzeu opět rozsvítily kamery České televize. Filmaři zde zdokumentovali model historické královéhradecké pevnosti pro účely nově vznikajícího snímku Waterloo u Královýho Hradce. Snímek bude prezentován v rámci diskuzního pořadu Historie.cs  režiséra Václava Křístka s moderátorkou paní Marií Koldinskou, historičkou a scénáristkou.

Ústředním tématem diskuze bude prusko-rakouská válka z roku 1866. Mezi hosty pořadu přijali pozvání i Mgr. Jan Jakl, vedoucí historického oddělení Muzea východních Čech v Hradci Králové, a pan Aleš Chvojka, vedoucí Památníku bitvy 1866 na Chlumu. Právě tento objekt a jeho okolí poslouží producentům České televize k vytvoření doprovodného filmového materiálu, stejně tak jako zámek Hrádek u Nechanic nebo vojenský hřbitov v Náchodě.

Pořad Historie.cs je vysílán každé pondělí ve večerních hodinách na ČT 2, repríza pak následnou sobotu odpoledne na ČT 24.
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodu příprav na rekonstrukci dokonce roku 2017 uzavřena.