Domovská stránka > PUBLIKACE > Publikace > ARCHEOLOGIE VÝCHODNÍCH ČECH - SUPPLEMENTUM 1, SBORNÍK K POCTĚ JIŘÍHO KALFERSTA

ARCHEOLOGIE VÝCHODNÍCH ČECH - SUPPLEMENTUM 1, SBORNÍK K POCTĚ JIŘÍHO KALFERSTA

Muzeum východních Čech v Hradci Králové vydáním sborníku připomenulo a uctilo památku Jiřího Kalfersta, významné osobnosti kulturního života nadregionálního významu.

Vydavatel:
Muzeum východních Čech v Hradci Králové,
Eliščino nábřeží 465, 500 01 Hradec Králové 1
ISBN 978-80-85031-99-7

Cena:
200 Kč
Muzeum východních Čech v Hradci Králové vydáním sborníku připomenulo a uctilo památku Jiřího Kalfersta, významné osobnosti kulturního života nadregionálního významu. Jiří Kalferst, dlouholetý zaměstnanec muzea, archeolog, pedagog a památkář, přivedl k oboru a vychoval na dvě stovky zájemců o humanitní vědy, z nichž mnozí se stali významnými odborníky svých oborů, pedagogy na vysokých školách nebo pracovníky všech úrovní státní a veřejné správy zejména v oblasti památkové péče. Významně tak ovlivnil české kulturní prostředí. Široký rozhled a téměř renesanční charakter osobnosti Jiřího Kalfersta dobře ilustruje tématický rozsah zařazených příspěvků z oblasti archeologie, historie, architektury, antropologie či památkové péče. Autorský kolektiv čítá na 44 odborníků působících v řadě českých muzeí, na univerzitách v Hradci Králové, Pardubicích, Praze, Plzni, na půdě AV ČR, NPÚ nebo ve veřejné správě. Publikováno bylo na třicet článků a studií v celkovém rozsahu 334 stran.
ARCHEOLOGIE VÝCHODNÍCH ČECH - SUPPLEMENTUM 1,
SBORNÍK K POCTĚ JIŘÍHO KALFERSTA

Redakční příprava: PhDr. Miroslav Novák, Mgr. Pavel Burgert
Obálka: Jiří Šinták
Překlady do angličtiny a němčiny: Mgr. Jan Machula
Tisková příprava: Pavel Mervart, P.O. Box 5, 549 41 Červený Kostelec
Vytiskla tiskárna: Akcen ve Vimperku
Náklad: 400 výtisků

Adresa redakce:
Muzeum východních Čech v Hradci Králové
Eliščino nábřeží 465
500 01 Hradec Králové
tel.: 495 514 624, 495 514 631
e-mail: archeo@muzeumhk.cz
www.muzeumhk.cz/archeologie-vychodnich-cech.html

(c) 2014 Muzeum východních Čech v Hradci Králové.

ISBN 978-80-85031-99-7
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodů přípravy nové expozice a výstav do listopadu 2019 uzavřena. Rádi Vás uvítáme v expozici Muzea války 1866 na Chlumu a na muzejních akcích. Děkujeme za pochopení. Více...