Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > Archeologický výzkum v Třebechovicích

Archeologický výzkum v Třebechovicích

Ve dnech 8. až 18. srpna provedlo archeologické pracoviště Muzea východních Čech zjišťovací sondáž v místech budoucí novostavby Třebechovického muzea betlémů. Stavba vyroste v následujících měsících na volné parcele na rohu třebechovického náměstí. Při archeologické sondáži bylo zjištěno zdivo původně zde stojících staveb s dlažbami v zadním traktu. Pod mohutnými vrstvami relativně mladých navážek byly zjištěny situace ze 16. století. Protože se jedná o první takto rozsáhlý moderní výzkum v historickém centru Třebechovic, je jeho význam nezastupitelný nejen pro poznání historického vývoje města, ale zejména pro další postup výstavby budoucí budovy Třebechovického muzea betlémů.

Třebechovice - dláždění dvora
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodu příprav na rekonstrukci dokonce roku 2017 uzavřena.