Obrázek stránky
Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > Začátek archeologického výzkumu v trase D11
MaléStředníVelkéExtra velké

Začátek archeologického výzkumu v trase D11

Začátek archeologického výzkumu v trase D11
PhDr. Miroslav Novák, MVČ, 14. 8. 2014
Začátek skrývky ornice
V pondělí 21. července 2014 zahájilo Muzeum východních Čech v Hradci Králové další etapu záchranného archeologického výzkumu v trase dálnice D11. Na polích mezi Plačicemi a Stěžery čeká na prozkoumání téměř 20 hektarů.
Archeologický dohled při skrývce
Na dvou třetinách této plochy je očekáváno možná přes dva tisíce archeologických objektů. Převažují zde stopy po konstrukcích nadzemních kůlových domů a podzemní obilní sila únětické kultury ze starší doby bronzové (19. - 17. stol. př.n.l.). Předpokládány jsou i žárové hroby lužické kultury z mladší doby bronzové (13. - 10. stol. př.n.l.) a kostrové hroby z raného středověku (11. - 13. stol. n.l.).
Začišťování nalezených objektů
Výzkum plánovaný do konce května příštího roku bude po celou dobu probíhat v souběhu se stavebními pracemi a zaměří se přednostně na místa, kde je nutné se stavbou začít nejdříve. Část těchto ploch byla již prozkoumána a uvolněna pro stavbu v letech 2012 a 2013.
Zavlažování vyschlé plochy výzkumu
Detail archeologického objektu
EN  DE  PL
OTEVÍRACÍ DOBA
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodů přípravy nové expozice a výstav do listopadu 2019 uzavřena. Rádi Vás uvítáme v expozici Muzea války 1866 na Chlumu a na muzejních akcích. Děkujeme za pochopení. Více...
 
 
 

.
© 2018 Muzeum východních Čech v Hradci Králové, Eliščino nábřeží 465, Hradec Králové
MVČ je příspěvkovou organizací zřizovanou Královéhradeckým krajemKrálovéhradecký krajpartner-separatorMěsto Hradec Královépartner-separatorČeský rozhlas Hradec Králové