Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > Archeologický den na Chotěborkách

Archeologický den na Chotěborkách

Pracovníci archeologického oddělení se v pondělí 22. srpna zapojili do zábavně-vzdělávacího programu pro skupinu dětí z tábora na Chotěborkách na Královédvorsku. Pro prezentaci archeologických metod a techniky využili blízkost středověkého hrádku Kozamberk, který při té příležitosti geodeticky zaměřili. Program pokračoval v prostorách fary, kde byly účastníkům prezentovány v originálech i replikách ukázky z muzejních archeologických sbírek.
Výklad o hradu
Odhalení tajemství kouzelného archeologického kufříku
Hledá se hrad Kozamberk
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodu rekonstrukce zcela uzavřena. Více...