Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > VÝZNAMNÝ PŘÍRŮSTEK DO MUZEJNÍ SBÍRKY

VÝZNAMNÝ PŘÍRŮSTEK DO MUZEJNÍ SBÍRKY

PhDr. Jaroslava Pospíšilová, 12. 10. 2015, MVČ
Poslední zářijový den letošního roku byly kurátorky historického pracoviště pozvány k prohlídce a převzetí neutříděné pozůstalosti po Marii Medkové z Hradce Králové. Již toto jméno jim napovídalo, že by se mohlo jednat o velmi zajímavé dokumenty. Marie Medková byla totiž dcerou Václava Medka, bratra spisovatele, legionáře a generála československé armády Rudolfa Medka. A zběžná prohlídka materiálů na místě samém jejich domněnku potvrdila.
Pozůstalost obsahuje nejen Medkovy literární práce vydané, ale také několik jeho rukopisů, velké množství fotografií, rodinnou korespondenci a řadu dalších materiálů. Do sbírky muzea tak přicházejí cenné dokumenty ze života známé a rozvětvené rodiny Medkovy, těsně spjaté s Hradcem Králové. Pracovnice společenskovědního oddělení v dohledné době čeká zajímavá a časově náročná práce na  jejich utřídění, určení a postupné zpracování, aby mohly být zpřístupněny ke studiu badatelům případně formou výstavy představeny veřejnosti.
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodu příprav na rekonstrukci od 5. března 2018 uzavřena.