Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > NOVÁ VÝSTAVA 70 LET LÉKAŘSKÉ FAKULTY

NOVÁ VÝSTAVA 70 LET LÉKAŘSKÉ FAKULTY

Výstava k 70. výročí založení Lékařské fakulty v Hradci Králové je doprovodnou akcí a součástí celoročních oslav provázejících fakultu v roce 2015. Přibližuje nejen založení fakulty a předcházející akce a jednání odborníků, které vedly k jejímu zřízení v Hradci Králové, seznámí ale také s historií budovy původně určené pro vojenské účely velitelství II. sboru československé armády a následným využitím stavby pro potřeby nově zřízené vysoké školy.
Budova Lékařské fakulty je výraznou součástí města a zajímavou monumentální stavbou s funkcionalistickými prvky. Autorem projektu byl významný královéhradecký architekt Jan Rejchl. K výstavě bude vydána doprovodná publikace.
Interiéry Lékařské fakulty, po roce 1945
Výstavu, kterou připravila kurátorka Muzeum východních Čech v Hradci Králové PhDr. Pavla Koritenská ve spolupráci s děkanem fakulty prof. Miroslavem Červinkou a Bc. Ivetou Juranovou, bude možné navštívit v 1. poschodí budovy teoretických ústavů Lékařské fakulty v Šimkově ulici 870 od 3. září do 30. listopadu 2015 ve všední dny vždy od 8 do 18 hodin.
Bližší informace k 70. výročí založení Lékařské fakulty v Hradci Králové a programu oslav:
www.lfhk.cuni.cz
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodu příprav na rekonstrukci od 5. března 2018 uzavřena.