Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > Vystřihovací model muzea

Vystřihovací model muzea

V letošním roce si připomínáme sto let od zahájení výstavby muzejní budovy v Hradci Králové. V květnu 1909 byly zahájeny zemní práce a budova byla po přibližně třech a půl letech koncem roku 1912 dokončena. Hradec Králové tehdy dostal především zásluhou  obrovské předvídavosti a velkorysosti tehdejšího starosty JUDr. Františka Ulricha krásnou a moderní budovu podle návrhu architekta Jana Kotěry, která dodnes představuje jeden z přelomových okamžiků české architektury 20. století.

I k tomuto výročí dostalo muzeum skromný a zajímavý dárek. Weiner design studio z Hradce Králové vydalo vystřihovací papírový model muzejní budovy v měřítku 1:300.
Z více než stovky různých dílů si malí i velcí zájemci mohou vytvořit prostorový model této národní kulturní památky.
Vystřihovací archy jsou kromě stručného textu o vzniku a významu doplněny též návodem na sestavení modelu a podrobnou fotografickou dokumentací postupu.

Vydáním vystřihovacího modelu královéhradeckého muzea, který si návštěvníci mohou zakoupit v muzejní recepci, byla zahájena série, jež má postupně zahrnout hlavní architektonické památky města.

papírový model muzea.jpg
OTEVÍRACÍ DOBA: