Obrázek stránky
Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > Vystřihovací model muzea
MaléStředníVelkéExtra velké

Vystřihovací model muzea

Vystřihovací model muzea
V letošním roce si připomínáme sto let od zahájení výstavby muzejní budovy v Hradci Králové. V květnu 1909 byly zahájeny zemní práce a budova byla po přibližně třech a půl letech koncem roku 1912 dokončena. Hradec Králové tehdy dostal především zásluhou  obrovské předvídavosti a velkorysosti tehdejšího starosty JUDr. Františka Ulricha krásnou a moderní budovu podle návrhu architekta Jana Kotěry, která dodnes představuje jeden z přelomových okamžiků české architektury 20. století.
 
I k tomuto výročí dostalo muzeum skromný a zajímavý dárek. Weiner design studio z Hradce Králové vydalo vystřihovací papírový model muzejní budovy v měřítku 1:300.
Z více než stovky různých dílů si malí i velcí zájemci mohou vytvořit prostorový model této národní kulturní památky.
Vystřihovací archy jsou kromě stručného textu o vzniku a významu doplněny též návodem na sestavení modelu a podrobnou fotografickou dokumentací postupu.
 
Vydáním vystřihovacího modelu královéhradeckého muzea, který si návštěvníci mohou zakoupit v muzejní recepci, byla zahájena série, jež má postupně zahrnout hlavní architektonické památky města.
 
papírový model muzea.jpg
GB  DE  PL
OTEVÍRACÍ DOBA:
denně mimo pondělí 9.00-17.00 hodin

VSTUPNÉ
expozice a výstavy:

základní  50 Kč
snížené   20 Kč
rodinné 100 Kč
více...

.
© 2017 Muzeum východních Čech v Hradci Králové, Eliščino nábřeží 465, Hradec Králové
MVČ je příspěvkovou organizací zřizovanou Královéhradeckým krajemKrálovéhradecký krajpartner-separatorMěsto Hradec Královépartner-separatorČeský rozhlas Hradec Králové