Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > VÝROČÍ BITVY U HRADCE KRÁLOVÉ V ČESKÉ TELEVIZI

VÝROČÍ BITVY U HRADCE KRÁLOVÉ V ČESKÉ TELEVIZI

Vzpomínka na polního trubače čáslavského řadového pěšího pluku č. 21 Ladislava Prokopa, přímého účastníka válečných událostí z léta roku 1866 a připomínka 150. výročí bitvy u Hradce Králové v reportáži České televize. Ladislav Prokop je autorem výjimečného sešitu zápisků, sepsaných v roce 1878, které představují unikátní pramen informací umožňující rekonstrukci pohledu řadového vojáka na prusko-rakouský konflikt. Příběh rodáka z Hlinska provází novou výstavu VE STÍNU VÁLKY, otevřenou od 1. července 2016 v Muzeu východních Čech v Hradci Králové.
>> Reportáž lze přehrát na stránce www.ceskatelevize.cz/ivysilani
>> Informace o výstavě VE STÍNU VÁLKY
úterý až pátek: