Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > 16. ročník výstavy hub v Muzeu východních Čech

16. ročník výstavy hub v Muzeu východních Čech

Tradiční výstava hub v muzeu se letos uskutečnila od 6. – 9.  října 2011. Za čtyři dny konání výstavu navštívilo 1104 lidí.

Díky spolupráci východočeských mykologů bylo představeno celkem 356 druhů hub. V průběhu celé výstavy zajišťovali členové mykologického klubu určování donesených exemplářů, odborný výklad pro návštěvníky a doplňování exponátů. Na letošní výstavě byly ve větším množství než v jiných letech zastoupeny hřibovité houby. Ze vzácnějších druhů byly vystaveny: bedlovnice zlatá, bondarcevka horská, holubinka černobílá, hřib borový, hřib příživný, hřib satan, hřib siný, korálovec bukový, kotrč Němcův, kozák barvoměnný, lesklokorka pryskyřičná, pavučinec černošupinkatý, ryzec osmahlý.

Při výstavě proběhly dvě soutěže pro děti - vědomostní a výtvarná, jejichž výsledky jsou zveřejněny na stránkách muzea.  Vystaveny byly také krásné fotografie Míly Dobešové a Jana Wiplera a precizní kresby Jaroslava Svobody. Ukázky pěstovaných hub a sadeb věnovaly firmy Jedlé houby z Dolan a firma Valmyc z Jaroměře.
Houby_2011_030
Houby_2011_014