Domovská stránka > Novinky > NOVINKY > 149. VÝROČÍ BITVY U HRADCE KRÁLOVÉ

149. VÝROČÍ BITVY U HRADCE KRÁLOVÉ

Ve dnech 2.– 4. července 2015 se uskuteční vzpomínkové akce na 149. výročí krvavé bitvy, které se zúčastnilo téměř půl milionu vojáků, a kde jich bylo více než 50 000 zabito, zmrzačeno, pohřešováno a zajato.

Slavnostní zahájení vzpomínkových akcí na Masarykově náměstí v Hradci Králové,pochod historických jednotek bojištěm, dobytí Chlumu pruskou gardou 1866, zádušní mše, pochodňový průvod obcí Chlum, pietní akt u Baterie mrtvých, možnost navštívit Muzeum války 1866 na Chlumu včetně vyhlídkové věže a závěrečná bitevní scéna „Sasové u Hradce 1866“ na motivy skutečných historických událostí.

Podrobný program na nových webových stránkách:
www.koniggratz1866.eu

Hlavním organizátorem akce je Garda města Hradce Králové
za podpory města Hradec Králové
a Královéhradeckého kraje.
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodu plánované rekonstrukce od 5. března 2018 zcela uzavřena.