Obrázek stránky
Domovská stránka > Budova muzea > APLIKACE MUZEUM
MaléStředníVelkéExtra velké

APLIKACE MUZEUM - JAN KOTĚRA

Mobilní katalog MUZEUM - JAN KOTĚRA slouží jako průvodce historií a architekturou jedinečné budovy městského muzea v Hradci Králové, Národní kulturní památky a jedné z nejvýznamnějších staveb v Hradci Králové.

Aplikace je kompatibilní s iPad a iPhone.
app-store-banner

Aplikace je ke stažení zdarma na AppStore:
Na žádost muzejního kuratoria byla v letech 1909-1912 zbudována modernistická budova Městského muzea dle návrhu architekta Jana Kotěry (1871-1923), zakladatele moderní architektury. Město Hradec Králové tak získalo jedinečný monument zcela podřízený výstavním požadavkům doby.
Výstavbu předcházela složitá cesta od prvotních skic z let 1905-1906, první varianty plánů z roku 1907, po kuratoriem schválenou definitivní podobu plánu a rozpočtu v sobotu 14. března 1908. Celý projekt byl dokončen v červnu 1934 instalací fontány z tepaného bronzového plechu - rovněž dle návrhu Jan Kotěry, který spolu s předními výtvarnými umělci té doby, jako například Stanislav Sucharda, Vojtěcha Sucharda, Jan Preisler, František Kysela a další, navrhl i většinu vnitřního zařízení budovy, včetně čítárny a přednáškového sálu.
Na čtyřech prostorných podlažích budovy se nabízí prostor pro prezentaci pečlivě vybraných vzorků třímilionové sbírky současného Muzea východních Čech v Hradci Králové - největšího regionálního muzea Královéhradeckého kraje.
Hradec Králové
S PODPOROU MĚSTA HRADEC KRÁLOVÉ
EN  DE  PL
OTEVÍRACÍ DOBA
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodů přípravy nové expozice a výstav do listopadu 2019 uzavřena. Rádi Vás uvítáme v expozici Muzea války 1866 na Chlumu a na muzejních akcích. Děkujeme za pochopení. Více...
 
 
 

.
© 2018 Muzeum východních Čech v Hradci Králové, Eliščino nábřeží 465, Hradec Králové
MVČ je příspěvkovou organizací zřizovanou Královéhradeckým krajemKrálovéhradecký krajpartner-separatorMěsto Hradec Královépartner-separatorČeský rozhlas Hradec Králové