Obrázek stránky

Novinky Muzea východních Čech v Hradci Králové

MAŠKARY ŘÁDÍ

MAŠKARY ŘÁDÍ

5. března 2017 od 9.00 a od 13.00 hodin
A je tu masopust a s ním spoustu řádění prapodivných maškar. Co vlastně znamenají a koho představují tradiční masky? Během této muzejní neděle si také podobnou masku se zvířecím motivem vyrobíme.
PŘIPRAVUJEME NOVOU VÝSTAVU VELKÁ VIZITA!

PŘIPRAVUJEME NOVOU VÝSTAVU VELKÁ VIZITA!

Historie zdravotnictví a sociálně zdravotní péče v Hradci Králové, především v období první republiky, bude představena v rozsáhlé výstavě Velká vizita! doplněné samostatnou instalací o zřízení Lékařské fakulty v Hradci Králové.
ANDERS JIŘÍ – THE RED FLOWER

ANDERS JIŘÍ – THE RED FLOWER

Červeň, její nosnost, symbolická a výrazová je spojnicí melancholických, snových obrazů v nové výstavě Jiřího Anderse, absolventa ateliéru doc. Daniela Balabána, ak. mal. z cyklu Black summer´s 2012–2017. Vernisáž se uskuteční 4. března 2016 od 15.30 hodin.
MASOPUST A VELIKONOČNÍ OBDOBÍ

MASOPUST A VELIKONOČNÍ OBDOBÍ

23. února 2017 od 10.00 hodin
V přednášce Mgr. Martiny Vlčkové pro členy a příznivce Klubu seniorů si připomene tradiční masopustní obchůzky v maskách, které se dodnes udržují v několika lokalitách východních Čech a v roce 2010 byly zapsány na seznam UNESCO.
MICHAL ČEPELKA - RECYKLUS

MICHAL ČEPELKA - RECYKLUS

Michal Čepelka vystavuje v Kavárně Muzeum cyklus digitálních grafik, na jehož počátku stála „krádež“ vlastní užité tvorby. Její postupné rozvíjení stále probíhá a nabývá nových podob a významů.
PRVNÍ VÝSTAVA ZDRAVOTNICTVÍ V HRADCI KRÁLOVÉ

PRVNÍ VÝSTAVA ZDRAVOTNICTVÍ V HRADCI KRÁLOVÉ

Výstavní akce většího rozsahu nacházely značnou oblibu zejména v poslední čtvrtině 19. století a jejich popularita rostla i ve 20. století. Jednou z nich byla Zdravotnická výstava, uváděná také jako První výstava zdravotnictví a hygieny, která se konala v Hradci Králové v roce 1925.
KRÁTKÉ ZPRÁVY: 
 
Starší novinky:  Muzeum | Archeologie | Historie | Přírodověda
PRUSKO-RAKOUSKÁ VÁLKA ROKU 1866: VÝZBROJ A VÝSTROJ
GB  DE  PL
OTEVÍRACÍ DOBA:
denně mimo pondělí 9.00-17.00 hodin

VSTUPNÉ
expozice a výstavy:

základní  50 Kč
snížené   20 Kč
rodinné 100 Kč
více...

.
© 2016 Muzeum východních Čech v Hradci Králové, Eliščino nábřeží 465, Hradec Králové
MVČ je příspěvkovou organizací zřizovanou Královéhradeckým krajemKrálovéhradecký krajpartner-separatorMěsto Hradec Královépartner-separatorČeský rozhlas Hradec Králové