Obrázek stránky

Novinky Muzea východních Čech v Hradci Králové

UPOZORNĚNÍ / Krajská mykologická poradna
Dovolujeme si Vás informovat, že Krajská mykologická poradna se bude konat od pondělí 10. června 2019 v Muzeu východních Čech v Hradci Králové na Eliščině nábřeží 465, 500 01 Hradec Králové 1.

UPOZORNĚNÍ
BUDOVA MUZEA NA ELIŠČINĚ NÁBŘEŽÍ JE ZCELA UZAVŘENA, více...
POZASTAVENÍ VÝPŮJČNÍ A OMEZENÍ BADATELSKÉ ČINNOSTI, více...
DNY OTEVŘENÝCH ATELIÉRŮ

DNY OTEVŘENÝCH ATELIÉRŮ

15. června 2019 od 10.00 do 14.00 hodin
Těšíme se na Vás v rámci akce Dny otevřených ateliérů v Odborném pracovišti Muzea východních Čech v Hradci Králové Lipová 56, 503 21 Stěžery. Budete si moci prohlédnout restaurátorské dílny muzea a práci našich konzervátorek.
POD CÍSAŘSKÝM PRAPOREM

POD CÍSAŘSKÝM PRAPOREM

15. června 2019 od 14.00 hodin
Už jste někdy stříleli z historické pušky nebo se svezli na koňském povozu? Jaké to je prát prádlo na valše? Dětské odpoledne v Muzeu války 1866 nabídne mnoho netradičních zážitků všem odvážným chlapcům i děvčatům.
MUZEJNÍ ADVENTNÍ TRH 2019 - PODMÍNKY PRO PRODEJCE

MUZEJNÍ ADVENTNÍ TRH 2019 - PODMÍNKY PRO PRODEJCE

Od 29. listopadu do 1. prosince 2019 se uskuteční již XXX. ročník Muzejního adventního trhu. Pojďte se s námi podílet na zachování tradic, zprostředkování rukodělného umu a nabídněte své výrobky našim návštěvníkům.
NOVÝ NÁLEZ TAUZOVANÉ SEKERY

NOVÝ NÁLEZ TAUZOVANÉ SEKERY

Archeologové Muzea východních Čech v Hradci Králové informují o neobvyklém nálezu sekery z raného středověku. Zcela předběžně je nález datován do 9. století našeho letopočtu, tedy do období Velké Moravy. Podobný nález z území naší republiky zatím není znám.
OHLÉDNUTÍ ZA MUZEJNÍ NOCÍ STAVAŘSKOU

OHLÉDNUTÍ ZA MUZEJNÍ NOCÍ STAVAŘSKOU

Přestože je historická budova muzea v rekonstrukci, návštěvníci si mohli v rámci Královéhradecké muzejní noci 2019 užít bohatý program na motivy stavby a rekonstrukce muzejní budovy. Pro děti byly připraveny kreativní aktivity a muzejní dobový fotokoutek.
VZPOMÍNKA NA PADLÉ 4. ČS. STŘELECKÉHO PLUKU

VZPOMÍNKA NA PADLÉ 4. ČS. STŘELECKÉHO PLUKU

3. až 4. června 2019
Československá obec legionářská Hradec Králové vás zve na setkání k připomínce 1. výročí znovuodhalení památníku Jana Gayera a zároveň 101. výročí bitvy u Lipjag spojené s úmrtím por. Gayera. Těšit se můžete i na bohatý doprovodný program.
KRÁTKÉ ZPRÁVY: 
 
Starší novinky:  Muzeum | Archeologie | Historie | Přírodověda
EN  DE  PL
OTEVÍRACÍ DOBA
Budova muzea na Eliščině nábřeží je z důvodů přípravy nové expozice a výstav do listopadu 2019 uzavřena. Rádi Vás uvítáme v expozici Muzea války 1866 na Chlumu a na muzejních akcích. Děkujeme za pochopení. Více...
 
 
 

.
© 2018 Muzeum východních Čech v Hradci Králové, Eliščino nábřeží 465, Hradec Králové
MVČ je příspěvkovou organizací zřizovanou Královéhradeckým krajemKrálovéhradecký krajpartner-separatorMěsto Hradec Královépartner-separatorČeský rozhlas Hradec Králové